Nejošklivější zvířata světa – 2.díl

27. srpna 2010 v 10:01 |  zvířátka

Paropucha krtkovitá

Paropucha krtkovitá (Myobatrachus gouldii) obývá oblasti Austrálie. Žije v podzemí, je poloslepá a živí se výhradně termity. Svým vzhledem je podobná želvě bez krunýře. Kůže paropuchy je slizká, končetiny jsou krátké a její tělo
je velmi zavalité. Obličej má prapodivný výraz, jenž tomuto zvířecímu druhu rozhodně nepřidá na kráse.


Mořské prasátko

Mořské prasátko je nedávno objevený druh sumýše, který žije v moři. Zajímavé je, že tento zvířecí druh, i když žije pod vodou, nemá žábry. Dýchá pomocí takzvaných vodních plic. Kuriózní je také způsob, jakým se mořské prasátko v případě nebezpečí chrání. Na nepřítele je schopno vyvrhnout část svých vnitřních orgánů (opět mu dorostou), které vetřelce oblepí a často i zabijí.

Yetti krab

Kiwa hirsuta žije v hlubinách Tichomořského oceánu. Rodové jméno tohoto kraba je odvozeno od polynézské bohyně korýšů "Kiwa", druhový přívlastek "hirsuta" v latině znamená "ochlupený". Vzhledem k ochlupení mu objevitelé přezdívají "krab Yetti" nebo "humr Yetti". Tento živočich je dlouhý přibližně 15 centimetrů. Má bílou barvu těla, jeho klepeta a končetiny jsou porostlé bělavě nahnědlými chloupky. Vzhledem k nedostatku očního pigmentu se předpokládá, že je slepý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jáký je podle vás nejošklivější?

Ten 1.
Jednoznačně 2.
Asi ten 3.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama