Zrcátko s fimem

27. srpna 2010 v 9:35 |  hobby

Zrcátko

Nejdříve si vyberte barvy, které budete chtít na výrobek použít. Buď různé odstíny jedné, nebo víc barev, které spolu budou ladit. Já jsem pro začátek vybrala odstíny modré, které doplňuje bílá. Vzor se bude skládat z několika částí. Začneme částí 1.

Krok 1 - část 1 Část 1
Vyválejte plát modré a bílé barvy a seřízněte, tak aby se dohromady spojily v obdélník (viz a). Vyválejte a přeložte spodní část plátu k vrchní (viz b) a opět vyválejte a přeložte. Postup několikrát opakujte. Počet opakování se liší dle tloušťky plátu. Při posledním válení vyválejte plát opravdu důkladně a pak opatrně srolujte do válečku (viz c a d).
POZOR: důležitý je zde postup překládání, vždy překládejte stejnou spodní část k vrchní. Pokud byste postup obměnili nedosáhli byste pak tíženého efektu přechodu barev ze světlé do tmavé.
TIP: Pokud byste chtěli, aby barvy přecházely z tmavé do světlé pozici barev vyměňte.
Krok 1 - část 2
Část 2
Vyválejte plát modré (nyní zvolte světlejší odstín) a bílé barvy a vyřízněte dva obdélníky stejné velikosti. Bílý plát přiložte na modrý a opatrně srolujte. Vnikne Vám tak spirála.
Krok 1 - část 3
Část 3
Opět vyválejte plát modré a bílé barvy, seřízněte a dejte na sebe. V polovině  opět seřízněte a dejte na sebe (viz a). Vzniknou Vám tak proužky nebo čtverečky (viz b a c). Vyválejte bílé barvy, hotové proužky na něj vyskládejte a opět smotejte do spirály (viz d).
Krok 2

Krok 2

Nyní jsou hotové všechny části budoucího obrazce. Válečky ještě jednou uválejte tak aby se všechny vrstvy spojily a aby válečky měly stejnou délku. Z každého válečku pak opatrně odkrojte podél tak 1/3 (viz a). Válečky pak poskládejte seříznutou stranou ven!, zbylé mezery vyplňte zbytky hmoty (třeba tou, kterou jste seřízli) a vytvarujte trojhran (viz b).

Krok 3

Krok 3

Trojhran nařežte na stejně silné plátky a poskládejte k sobě. Z jednoho trojhranu můžete vytvořit několik motivů (viz a a b). Pokud Vám vzniknou mezery vyplňte je hmotou. Nakonec vzniklý motiv opatrně vyválejte (nejlépe přes potravinovou fólii), tak aby se jednotlivé části spojily. K vzniklému motivu můžete přidat i okraj (viz c). A a b jsou výrobky před upečením, c a d po upečení. Jak vidíte, barvy po upečení ztmavnou.

Krok 4 - Zrcátko

Barevný trojhran A teď si ukážeme jak vytvořit zrcátko. Vlastně tímto způsobem můžete ozdobit jakýkoliv povrch (plechovou krabičku, propisku atd.).
Postup je stejný, vytvoříte si jednotlivé části trojhranu, které pak spojíte dohromady. Trojhran nakrájíte.
Tvorba zrcátka Jednotlivé plátky trojhranu skládejte na připravenou potravinovou fólii (viz a). Vzniklý motiv opatrně, nejlépe přes fólii vyválejte (viz b). Motiv by měl být tak velký, aby pokryl celou část předmětu, který chcete obalit, v našem případě zrcátka. Zrcátko přiložte na vyválený plát a pevně přitiskněte (viz c). Ohněte okraje, uhlaďte, přebytečnou hmotu ořízněte a začistěte (viz c). Na obrázku d je zrcátko po upečení.
TIP: Fólii mějte celou dobu přiloženou na motivu, zabráníte tím tomu, aby se na motiv chytala špína a byly na něm vidět vaše otisky prstů. Fólii je nejlepší sundat těsně před pečením.
Tak a zrcátko je hotovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama